X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Без рубрики
09.10.2019

ЗАПИТАННЯ: Підприємством були оплачені послуги, які надаватимуться 6 місяців (з липня по грудень). Постачальник цих послуг був платником ПДВ, але з вересня його реєстрація платником ПДВ було анульовано. Чи необхідно коригувати суму ПДВ, віднесену до складу податкового кредиту?

ТОВ "ЮБК "ЕКСПЕРТ"

З питань консультацій звертатися за тел. 0 800 750 570 (багатоканальний), (044) 221 05 57

Порядок формування податкового кредиту визначено ст. 198 ПКУ, а його коригування - ст. 192 ПКУ. Підставою для віднесення сум ПДВ до податкового кредиту є належним чином оформлена та зареєстрована в ЄРПН податкова накладна. На підставі такої податкової накладної за правилом першої події покупець формує податковий кредит. Анулювання реєстрації ПДВ продавця на сформований податковий кредит покупця не впливає.

У бухгалтерському обліку така операція відображається наступним чином.

№ з/п Зміст господарської операції Бухгалтерський облік
Дебет Кредит Сума
1 Перераховано передплату за послуги за 4 місяці з ПДВ 631 311 1 800
2 Відображено суму податкового кредиту з ПДВ на підставі наданої податкової накладної 641 631 300
3 Передплату за послуги віднесено на витрати майбутніх періодів 39 631 1 500
4 Вартість послуг за 1 місяць віднесено на адміністративні витрати згідно з актом 92 39 375

Додатково зауважимо, що право на складення податкових накладних та реєстрацію їх в ЄРПН має особа, що зареєстрована платником ПДВ, тобто після анулювання реєстрації платника ПДВ таке право вказаною особою втрачається. У зв'язку з чим, у разі якщо буде змінюватися ціна послуг, відкоригувати суми ПДВ не вдастся (див. ІНК ДФС від 06.08.2019 р. № 3675/6/99-99-12-02-01-15/ІПК).

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter