X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Без рубрики
10.10.2019

ЗАПИТАННЯ: Згідно зі ст. 6 Закону про відпустки працівникові надається щорічна основна відпустка 24 календарні дні зі збільшенням за кожних 2 роки на 2 календарні дні, але не більше ніж 28 календарних днів. Крім того, працівникові надається додаткова відпустка в кількості 4 календарні дні за особливий характер праці (ст. 8), що в результаті становить 32 календарні дні. Як за загальним правилом розрахувати кількість днів відпустки для інваліда 3 групи, у якого основна відпустка становить 26 календарних днів і яка буде тривалість його відпустки - 32 календарні дні чи 34?

ТОВ "ЮБК "ЕКСПЕРТ"

З питань консультацій звертатися за тел. 0 800 750 570 (багатоканальний), (044) 221 05 57

Тривалість щорічної основної відпустки працівникам передбачена ст. 6 Закону України від 15.11.96 р. № 504/96-ВР "Про відпустки" (далі - Закон про відпустки). Зокрема, згідно з ч. 2 цієї статті промислово-виробничому персоналу вугільної, сланцевої, металургійної, електроенергетичної промисловості, а також зайнятому на відкритих гірничих роботах, на роботах на поверхні шахт, розрізів, кар'єрів і рудників, на будівельно-монтажних роботах у шахтному будівництві, на транспортуванні та збагаченні корисних копалини надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарні дні із збільшенням за кожних 2 відпрацьованих роки на 2 календарні дні, але не більше 28 календарних днів.

Згідно з ч. 7 ст. 6 Закону про відпустки інвалідам I та II груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а інвалідам III групи - 26 календарних днів.

Якщо умовами колективного договору для певних категорій працівників підприємства, до числа яких належать працівники, що є інвалідами, передбачено щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці (ст. 8 Закону про відпустки), то за загальним правилом під час визначення тривалості відпустки за рік така відпустка додається до основної щорічної відпустки.

Отже, на нашу думку, для інвалідів I та II груп - 30 календарних днів (на підставі ч. 2 ст. 6 Закону про відпустки - 34 календарні дні) плюс додаткова відпустка за особливий характер праці, тривалість якої визначена колективним договором, а інвалідам III групи - 26 календарних днів (на підставі ч. 2 ст. 6 Закону про відпустки - 30 календарних днів) плюс така додаткова відпустка. Таким чином, у цьому випадку інваліду III групи належить відпустка у розмірі 34 дні (30 календарних днів основна відпустка та 4 календарні дні додаткова відпустка).

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter