X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

ЗАПИТАННЯ: Колективним договором підприємства встановлено дні виплати зарплати - 5 і 20 число місяця. Якщо на ці дати припадає вихідний або святковий день, то заробітна плата виплачується напередодні. Проте в цьому випадку фактично не дотримується вимога про дотримання 16-денної перерви між виплатами, оскільки 5 і 20 числа зміщуються. Чи буде така ситуація вважатися порушенням законодавства про працю?

ТОВ "ЮБК "ЕКСПЕРТ"

З питань консультацій звертатися за тел. 0 800 750 570 (багатоканальний), (044) 221 05 57

Згідно зі ст. 24 Закону України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР "Про оплату праці" заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні в терміни, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця (наприклад, положенням про оплату праці), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, і не пізніше 7 календарних днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Розмір заробітної плати за першу половину місяця (тобто аванс) також визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, але менше ніж оплата за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

Першою половиною місяця вважаються 15 календарних днів - з 1-го по 15-е число, а другою половиною - з 16-го по 30-е (31-е) число, у лютому - 28 (29) число.

Тобто заробітна плата за першу половину місяця має виплачуватися не пізніше ніж з 16-го по 22-е число поточного місяця, а за другу половину - з 1-го по 7-е число наступного місяця.

Згідно з ч. 2 ст. 24 Закону України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР "Про оплату праці" якщо день виплати заробітної плати співпадає з вихідним, святковим або неробочим днем, то заробітна плата виплачується напередодні.

При цьому наступна виплата заробітної плати проводитиметься в дні, визначені колективним договором або нормативним актом підприємства (у цьому випадку - 5 і 20 число місяця). Аналогічну позицію Мінсоцполітики з цього питання викладено в роз'ясненні, опублікованому в газеті "Праця і зарплата" (№ 22 (1082), 13 червня 2018 року, стор. 11).

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter