X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

Акцизные склады двух и более распорядителей не могут размещаться в одном помещении или на одной территории

ГНС в индивидуальной налоговой консультации от 30.09.2019 г. № 453/6/99-00-04-02-05-15/ІПК рассматривает ситуацию, когда на определенной территории по определенному почтовому адресу расположено несколько емкостей для производства, обработки (переработки), смешивания, разлива, погрузки-разгрузки, хранения, реализации топлива, которые используются на праве аренды отдельными субъектами хозяйствования с целью производства, обработки (переработки), смешивания, разлива, погрузки-разгрузки, хранения или реализации топлива. Обязан ли каждый из таких субъектов хозяйствования в рамках своей деятельности осуществить регистрацию своего акцизного склада по такому почтовому адресу относительно тех емкостей, которые используются таким субъектом хозяйствования?

Поскольку помещение или территория должны быть объектами права собственности или пользования с должным документальным подтверждением, то их следует рассматривать как объекты недвижимости: помещения - здание или часть внутреннего объема здания, ограниченная строительными элементами, а территории - один (часть) или несколько земельных участков с расположенными на них объектами.

В соответствии с п.п. 230.1.2 НКУ один акцизный склад может быть зарегистрирован только одним распорядителем акцизного склада. Один распорядитель акцизного склада может зарегистрировать один и более акцизных складов.

Далее, налоговики делают вывод, что акцизные склады двух и более распорядителей не могут размещаться в одном помещении или на одной территории. Акцизные склады различных распорядителей должны размещаться в разных помещениях/на разных территориях, являющихся разграниченными или отделенными друг от друга, и на которые у каждого распорядителя есть документы, подтверждающие право собственности или пользования.

Однако, нормы НКУ таких требований не содержат. Остается непонятным, как противоречит законодательству ситуация, когда две отдельных, стоящих рядом на одной площадке цистерны для горючего сданы в аренду различным арендаторам? Ведь у них у каждого будут и документы на право пользования, и отдельные расходомеры-счетчики. Как быть в случае совместного права собственности на земельный участок нескольких лиц - только один из них может стать распорядителем акцизного склада на этой территории?

Текст документа

Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 30.09.2019 р. № 453/6/99-00-04-02-05-15/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації Товариства стосовно практичного застосування норм податкового законодавства щодо діяльності акцизних складів.

У зверненні Товариство запитує: "У випадку, якщо на певній території із певною поштовою адресою розташовано декілька ємностей для вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального, які використовуються на праві оренди окремими суб’єктами господарювання з метою вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання або реалізації пального - чи зобов’язаний кожен з таких суб’єктів господарювання в рамках своєї діяльності здійснити реєстрацію свого акцизного складу за такою поштовою адресою щодо тих ємностей, які використовуються таким суб’єктом господарювання?"

Відповідно до пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (ділі - Кодекс) акцизний склад - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Згідно з пп. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Кодексу розпорядником акцизного складу є, зокрема, суб’єкт господарювання - платник акцизного податку, якій здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.

Оскільки приміщення або територія мають бути об’єктами права власності або користування з належним документальним підтвердженням, то їх слід розглядати як об’єкти нерухомості: приміщення - будівля або частина внутрішнього об’єму будівлі, обмежена будівельними елементами, а території - одна (частина) або кілька земельних ділянок з розташованими на них об'єктами.

Відповідно до пп. 230.1.1 п. 230.1 ст. 230 Кодексу один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.

Акцизні склади двох і більше розпорядників не можуть розміщуватись в одному приміщенні або на одній території.

Акцизні склади різних розпорядників мають розміщуватись в різних приміщеннях / на різних територіях, що є розмежованими або відокремленими один від одного, та на які у кожного розпорядника є документи, що підтверджують право власності або користування.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter