X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Без рубрики
18.01.2016
Удосконалено умови купівлі валюти банками - первинними дилерами ринку валютних ОВДП

Національний банк України покращив умови для купівлі іноземної валюти банками-первинними дилерами, які придбали облігації внутрішньої державної позики, номіновані в іноземній валюті (далі - ОВДП), на аукціонах з їх розміщення та здійснили їх наступний продаж на вторинному ринку. На це спрямована постанова Правління НБУ № 7 від 14.01.2016 р. "Про внесення змін до постанови Правління НБУ від 04.12.2015 р. № 863" (сайт НБУ).

Під час продажу банком-первинним дилером ОВДП в іноземній валюті на вторинному ринку розрахунки здійснюються у гривні. Водночас розрахунки за результатами первинного розміщення здійснюються у валюті випуску облігацій. Це впливає на валютну позицію банка-первинного дилера.

Постанова дає можливість банку-первинному дилеру збалансувати валютну позицію в таких випадках. Відтепер до сальдо, на скільки загальний обсяг купівлі іноземних валют перевищує обсяг їх продажу, дозволено включати загальний обсяг тих ОВДП (за номінальною вартістю), які продані банком-первинним дилером іншому банку або клієнту.

Реалізувати таку можливість банк-первинний дилер зможе лише на наступний день після проведення Мінфіном аукціону з первинного розміщення таких ОВДП. Підставою для включення до розрахунку сальдо є факт укладання банком-первинним дилером договору про продаж таких ОВДП не пізніше дня наступного за днем проведення аукціону та перерахування ним коштів в іноземній валюті на рахунок Держаного казначейства. Після цього банк-первинний дилер зможе придбати валюту як у іншого банка, так і у клієнта.

Продаж облігацій здійснюється клієнту банка-первинного дилера за умови, якщо цей клієнт у день укладення угоди з купівлі-продажу ОВДП продав іноземну валюту на умовах "тод" з власного поточного/інвестиційного рахунку, відкритого в банку-первинному дилері. Сума продажу валюти має бути не менша, ніж обсяг ОВДП за номінальною вартістю, куплених цим клієнтом.

Постанова дозволить врівноважити ситуацію на валютному ринку і водночас сприятиме розвитку фондового ринку та роботі первинних дилерів, зокрема з ОВДП, номінованими в іноземній валюті.

Зміни набувають чинності с 16 січня 2016 року і діють до 4 березня 2016 року включно.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter