X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
С этого года применяются РРО, обеспечивающие представление по электронным каналам связи электронных копий расчетных документов и фискальных отчетных чеков

ГФС в Тернопольской области в письме от 24.12.2015 г. № 1985/10/19-00-11-15-03/11828 напоминает, что с 1 января 2015 года разрешается первичная регистрация только тех РРО, которые создают контрольную ленту в электронной форме, а также электронных таксометров, автоматов по продаже товаров (услуг), РРО по купле-продаже иностранной валюты.

При этом до 1 января 2016 года разрешалось использовать кассовые аппараты, введенные в эксплуатацию до 1 января 2015 года, которые создают контрольную ленту в печатном виде и представляют налоговым органам по проводным или беспроводным каналам связи только информацию об объеме расчетных операций (Z-отчет).

После 1 января 2016 года можно применять РРО, которые обеспечивают представление по электронным каналам связи электронных копий расчетных документов и фискальных отчетных чеков.

Напомним, что в настоящее время действителен перечень РРО, разрешенных к первичной регистрации, утвержденный приказом ГФС от 29.10.2015 г. № 829.

Больше новостей
Текст документа

Лист Головного управління ДФС у Тернопільській області від 24.12.2015 р. № 1985/10/19-00-11-15-03/11828

Головне управління ДФС у Тернопільській області розглянуло Ваше звернення щодо використання касового апарата системи MINI-500-ME та повідомляє наступне.

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" (далі – Закон № 71) та Законом України від 01 липня 2015 року № 569-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій" (далі – Закон № 569) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) і, зокрема, Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі – Закон № 265).

Метою змін до Кодексу та Закону № 265 є удосконалення механізму їх застосування та запобігання можливим порушенням з боку суб'єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари (послуги).

До пункту 1 статті 9 Закону № 265 внесено зміни щодо обов'язкового застосування РРО та РК при наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

У зв'язку з викладеним розширюється сфера застосування РРО підприємствами, які надають послуги (перукарні, салони краси, спортивні клуби, хімчистки, сервісні центри з ремонту побутової техніки, кредитні спілки, ломбарди, страхові компанії тощо), що також сприятиме захисту прав споживачів у разі отримання недоброякісних послуг і створить можливість звернення до судових органів для захисту прав, унеможливить обіг контрафактних і контрабандних товарів та забезпечить належний контроль обігу готівки.

Таким чином, підприємства сфери послуг при проведенні розрахунків мають застосовувати РРО на загальних підставах.

Так, з 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Дозволяється до 1 січня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв'язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам'яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.

Таким чином, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 електронних контрольно-касових апаратів, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (2-звіти), встановлено перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

Заступник начальника Н. Лопатинська

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter