X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Фізичні особи – платники єдиного податку, обсяг доходу яких у 2015 році перевищив 5 млн. грн., з 1 січня 2016 року втратили право перебувати на спрощеній системі оподаткування

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) стосовно вимог застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності платниками єдиного податку третьої групи.

Зокрема, до третьої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 млн. грн.

Таким чином, за інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області, з 1 січня 2016 року суб’єкти господарювання – фізичні особи, обсяг доходу яких у 2015 році перевищив 5 млн. грн., втратили право перебувати на спрощеній системі оподаткування, оскільки такі платники не відповідають вимогам, встановленим Кодексом.

Вказана категорія фізичних осіб – підприємців з 1 січня 2016 року зобов’язана перейти на сплату інших податків і зборів. Заява щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування має бути надана не пізніше 20.01.2016 року.

Примечание редакции

Требование представления заявления о переходе на общую систему налогообложения при превышении объема дохода не позднее 20 числа месяца, следующего за календарным кварталом, в котором допущено превышение объема дохода содержится в ч. 3 п. 293.8 ст. 293 НКУ. Однако, эта норма содержит еще и требование применить к сумме превышения ставку единого налога в размере 15 %. Эту норму ввиду очевидной абсурдности не упоминают, но ожидать от фискальных органов можно всего.

Обращаем внимание, что до конца 2015 года предельная сумма дохода для физических лиц - предпринимателей на третьей группе единого налога составляла 20 млн. грн. и была изменена на 5 млн. грн. только с 1 января 2016 года.

Мало того, ровно таким же образом, с 20 до 5 млн. грн. предельный объем дохода снижен и для юридических лиц. Однако, никаких требований к ним на сегодняшний день не выдвигается.

Таким образом, по нашему мнению, предприниматели, не превысившие установленную в 2015 году сумму дохода в 20 млн. грн. не утрачивают право быть на едином налоге, а предельная сумма в 5 млн. грн. должна применяться к их доходам начиная с 1 января 2016 года.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter