X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Об ответственности при розничной реализации алкогольных напитков

В розничную цену реализации отдельных видов алкогольных напитков, в том числе в цену, которая законодательно установлена как минимальная розничная цена на определенный вид алкогольных напитков, должен быть включен акцизный налог.

В соответствии с абз. 13 ст. 17 Закона Украины от 19.12.95 г. № 481/95-ВР "О государственном регулировании производства и оборота спирта этилового, коньячного и плодового, алкогольных напитков и табачных изделий" в случае розничной торговли коньяком, алкогольными напитками, водкой, ликеро-водочными изделиями и вином по ценам ниже установленных розничных цен на такие напитки к субъектам хозяйствования применяются финансовые санкции в виде штрафов: 100 % стоимости полученной партии товара, рассчитанной исходя из минимальных розничных цен, но не менее 10 000 грн.

Как разъясняет ГФС в письме от 15.01.2016 г. № 669/6/99-95-42-01-16-01, если субъект хозяйствования осуществляет розничную торговлю коньяком, алкогольными напитками, водкой, ликеро-водочными изделиями и вином по ценам не ниже установленных минимальных розничных цен (в состав которых уже включен акцизный налог по реализации подакцизных товаров), то ответственность за нарушение этой нормы у него не возникает.

Больше новостей
Текст документа

Лист Державної фіскальної служби України від 15.01.2016 р. № 669/6/99-95-42-01-16-01

Державна фіскальна служба України розглянула лист ТОВ щодо застосування відповідальності при роздрібній торгівлі алкогольними напоями за цінами, до яких вже включено акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, якщо така ціна не менша за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі товари, і повідомляє таке.

Розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв установлено постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв".

Відповідно до статті 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" із змінами і доповненнями (далі – Закон № 481) мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої – ціни, які визначаються виходячи з мінімальних оптово-відпускних цін на цю продукцію та торговельної надбавки.

Згідно з підпунктом 14.1.4 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) акцизний податок – непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).

Платниками акцизного податку є особа – суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів (підпункт 212.1.11 пункту 212.1 статті 212 Кодексу).

Таким чином, в роздрібну ціну реалізації окремих видів алкогольних напоїв, в тому числі в ціну, яка законодавчо встановлена як мінімальна роздрібна ціна на певний вид алкогольних напоїв, має бути включений акцизний податок.

Відповідно до абзацу тринадцятого статті 17 Закону № 481 у разі роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені роздрібні ціни на такі напої до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів – 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних роздрібних цін, але не менше 10000 гривень.

Отже, якщо суб'єкт господарювання здійснює роздрібну торгівлю коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами не нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни (до складу яких вже включено акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів), у суб'єкта господарювання не виникає відповідальність за порушення саме цієї норми статті 17 Закону № 481.

Перший заступник Голови С. Білан

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter