X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Без рубрики
03.02.2016
Если налоговые накладные (расчеты корректировки) не должны предоставляться покупателям - плательщикам НДС, то штрафы за несвоевременную регистрацию в ЕРНН не применяются

ГФС в письме от 12.01.2016 г. № 352/6/99-99-19-03-02-15 напоминает, что штрафы за несвоевременную регистрацию налоговых накладных/расчетов корректировки к ним в ЕРНН применяются в случае, если такие налоговые накладные/расчеты корректировки к ним подлежат предоставлению покупателям - плательщикам НДС.

Больше новостей
Текст документа

Лист Державної фіскальної служби України від 12.01.2016 р. № 352/6/99-99-19-03-02-15

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо застосування штрафів за несвоєчасну реєстрацію або нереєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкових накладних та розрахунків коригування до них, які не видаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг, та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Пунктом 201.10 статті 201 ПКУ визначено, що податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в ЄРПН. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

У разі порушення термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям – платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН до платників податків застосовуються штрафи відповідно до статті 1201 ПКУ.

Отже, штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних / розрахунків коригування до них в ЄРПН застосовуються у разі, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування до них підлягають наданню покупцям – платникам ПДВ.

Голова Р. Насіров

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter