X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Формирование базы обложения НДС при реализации подакцизной продукции

ГФС в письме от 22.01.2016 г. № 1195/6/99-95-42-01-16-01 сообщает, что сумма акцизного налога, начисленная при реализации субъектом хозяйствования розничной торговли подакцизных товаров, в базу обложения НДС не включается.

Напомним, что данное положение применяется с 1 января 2016 года в связи с внесением Законом Украины от 24.12.2015 г. № 909-VIII изменений в п. 188.1 ст. 188 НКУ.

Больше новостей
Текст документа

Лист Державної фіскальної служби України від 22.01.2016 р. № 1195/6/99-95-42-01-16-01

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо включення суми акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів до бази оподаткування податком на додану вартість і повідомляє таке.

Відповідно до п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

Згідно з пп. 9.1.4 п. 9.1 ст. 9 Кодексу акцизний податок є загальнодержавним податком.

Об'єкти оподаткування акцизним податком визначені ст. 213 Кодексу.

Зокрема, відповідно до пп. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 Кодексу об'єктом оподаткування є операції з реалізації суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Відповідно до пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу реалізація підакцизних товарів (продукції) – будь-які операції на митній території України, що передбачають відвантаження підакцизних товарів (продукції) згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами з передачею прав власності або без такої, за плату (компенсацію) або без такої, незалежно від строків її надання, а також безоплатного відвантаження товарів, у тому числі з давальницької сировини, реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об'єктах громадського харчування, а також фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу, незалежно від форми розрахунків.

Таким чином, сума акцизного податку, нарахована при реалізації суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, до бази оподаткування податком на додану вартість не включається.

Перший заступник Голови С. Білан

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter