X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Без рубрики
16.02.2016
О налогообложении услуг поставляемых иностранным судам

Пунктом 197.9 ст. 197 НКУ определено, что освобождаются от обложения НДС операции поставки услуг, которые предоставляются иностранным и отечественным судам, осуществляющим международные перевозки пассажиров, их багажа и грузов, и оплачиваются ими в соответствии с законодательством Украины портовыми сборами.

В письме от 31.12.2015 г. № 28324/6/99-99-19-03-02-15 ГФС разъясняет, что перевозка морскими судами груза с его перегрузкой (выгрузкой) в нейтральных водах Черного моря с основного судна на другое и с пересечением государственной границы является частью международной перевозки груза из украинского порта в иностранный порт или из иностранного порта в украинский порт, а суда с этим грузом имеют статус судов загранплавания, осуществляющих международные перевозки. То есть операции поставки услуг, которые предоставляются таким судам, от обложения НДС освобождаются.

Больше новостей
Текст документа

Лист Державної фіскальної служби України від 31.12.2015 р. № 28324/6/99-99-19-03-02-15

Державна фіскальна служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), з урахуванням отриманих від Міністерства інфраструктури України листом від висновків щодо визначення, які саме перевезення відносяться до міжнародних, розглянула лист платника податку щодо питання оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг, що надаються судну, яке бере участь у перевезенні вантажів, перевантажених з іншого судна у нейтральних водах Чорного моря, та оплачуються портовими зборами, та на доповнення до листа ДФС від повідомляє.

Особливості терміну "міжнародне перевезення" визначено у Кодексі торговельного мореплавства України (далі – КТМ України) та Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 651 (далі – Порядок).

Відповідно до статті 132 КТМ України міжнародне перевезення – це перевезення між портами України та іноземними портами, які можуть здійснюватися як суднами, що плавають під Державним прапором України, так і за умови взаємності суднами, що плавають під іноземним прапором.

Згідно з пунктом 2 розділу I Порядку міжнародне перевезення – це перевезення товарів з перетином державного кордону з території України на територію іноземної держави; з території іноземної держави на територію України; транзитом через територію України.

Відповідно до пункту 54 частини першої статті 4 Митного кодексу України судно закордонного плавання – це українське або іноземне судно, яке здійснює міжнародні перевезення товарів та/або пасажирів та прибуває на митну територію України або вибуває за її межі.

Тобто будь-яке судно закордонного плавання є учасником міжнародного перевезення.

Таким чином, перевезення морськими суднами вантажу з його перевантаженням (вивантаженням) у нейтральних водах з основного судна на інше та з перетином державного кордону є частиною міжнародного перевезення вантажу з українського порту до іноземного порту або з іноземного порту до українського порту, а судна з цим вантажем мають статус суден закордонного плавання, які здійснюють міжнародні перевезення.

Пунктом 197.9 статті 197 Кодексу визначено, що звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання послуг, що надаються іноземним та вітчизняним суднам, які здійснюють міжнародні перевезення пасажирів, їхнього багажу і вантажів, та оплачуються ними відповідно до законодавства України портовими зборами.

Отже, оскільки перевезення морськими суднами вантажу з його перевантаженням (вивантаженням) в нейтральних водах з основного судна на інше та з перетином державного кордону відносяться до міжнародних, операції з постачання послуг, що надаються таким суднам та оплачуються відповідно до законодавства портовими зборами, звільняються від оподаткування ПДВ згідно з пунктом 197.9 статті 197 Кодексу.

Голова Р. Насіров

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter