X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

Штраф за несвоевременную регистрацию налоговых накладных не применяется, если они не предоставляются покупателям

В письме ГФС от 25.02.2016 г. № 4168/6/99-99-19-03-02-15 разъясняется, что штрафы за несвоевременную регистрацию налоговых накладных/расчетов корректировки к ним в ЕРНН не применяются в случае, если такие налоговые накладные/расчеты корректировки к ним не предоставляются получателям (покупателям) товаров/услуг.

Больше новостей
Текст документа

Лист Державної фіскальної служби України від 25.02.2016 р. № 4168/6/99-99-19-03-02-15

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо необхідності застосування штрафів за несвоєчасну реєстрацію або не реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкових накладних та розрахунків коригування до них, які не надаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Пунктом 201.10 статті 201 ПКУ визначено, що податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в ЄРПН. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування.

Статтею 1201 ПКУ визначено розміри штрафів, які застосовуються у разі порушення термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям – платникам ПДВ, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН, а також допущення помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної.

Тобто штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних / розрахунків коригування до них в ЄРПН не застосовуються у разі, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування до них не надаються отримувачам (покупцям) товарів/послуг.

Голова Р. Насіров

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter