X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

Об основаниях проведения внеплановой проверки органами госархстройконтроля

В письме от 18.01.2016 г. № 40-701-(90-9)/315 Госархстройинспекция напоминает, что в соответствии с нормами Порядка осуществления государственного архитектурно-строительного контроля, утвержденного постановлением КМУ от 23.05.2011 г. № 553, основаниями для проведения внеплановой проверки является, в частности, необходимость проведения проверки достоверности данных, приведенных в уведомлении и декларации о начале выполнения подготовительных работ, уведомлении и декларации о начале выполнения строительных работ, декларации о готовности объекта к эксплуатации, в течение трех месяцев со дня представления указанных документов, а также обращения физических или юридических лиц о нарушении субъектом градостроения требований градостроительного законодательства.

Больше новостей
Текст документа

Лист Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 18.01.2016 р. № 40-701-(90-9)/315

Державна архітектурно-будівельна інспекція України розглянула звернення стосовно питань у сфері містобудування та повідомляє.

Статтею 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" визначено, що державний архітектурно-будівельний контроль – це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Відповідно до абзаців четвертого і восьмого пункту 7 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553, підставами для проведення позапланової перевірки є, зокрема, необхідність проведення перевірки достовірності даних, наведених у повідомленні та декларації про початок виконання підготовчих робіт, повідомленні та декларації про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність об'єкта до експлуатації, протягом трьох місяців з дня подання зазначених документів, та звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог містобудівного законодавства.

Разом з тим відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності передбачена статтями 96 – 961, 18842 Кодексу України про адміністративні правопорушення та Законом України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності".

Одночасно повідомляємо, що відповідно до статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Із змісту частини другої цієї статті випливає, що кожен із суб'єктів правовідносин у разі виникнення спору може звернутися до суду за його вирішенням.

Перший заступник Голови В. Філончук

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter