X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Без рубрики
30.03.2016

О возврате излишне уплаченных сумм НДС

Согласно п. 43.4 ст. 43 НКУ при возврате излишне улаченных денежных обязательств по НДС такие средства подлежат возврату исключительно на счет плательщика в системе электронного администрирования НДС. Поэтому в письме от 16.02.2016 г. № 5251/7/99-99-25-01-01-17 ГФС отмечает, что в этом случае налоговый орган обязан проверить наличие и актуальность такого счета у налогоплательщика.

Больше новостей
Текст документа

Лист Державної фіскальної служби України від 16.02.2016 р. № 5251/7/99-99-25-01-01-17

Згідно зі статтею 301 Митного кодексу України повернення помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів здійснюється відповідно до Бюджетного та Податкового кодексів України.

Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році", крім іншого, внесено зміни до статті 43 Податкового кодексу України в частині встановлення вимоги щодо повернення надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Відповідно до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569, рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі – електронний рахунок) – рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти у сумі, необхідній для досягнення розміру суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також у сумі, необхідній для сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку.

Пунктом 8 зазначеного Порядку встановлено, що у разі повторної реєстрації особи платником податку йому відкривається новий електронний рахунок.

Для кожного платника податку на додану вартість Казначейством відкривається електронний рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість – МФО 899998.

Положеннями Податкового кодексу України передбачено, що обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення із зазначенням напряму перерахування коштів.

Враховуючи викладене, до приведення нормативно-правових актів у відповідність до Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році", під час прийняття рішення про повернення помилково або надміру сплачених сум податку на додану вартість та з метою заповнення висновку на повернення необхідно перевірити за допомогою ПІК "Інспектор 2006" наявність електронного рахунку, зазначеного платником податку у відповідній заяві про повернення, в системі електронного адміністрування податку на додану вартість та пересвідчитися, що такий рахунок є актуальним (тобто електронний рахунок відкрито на останню дату діючої реєстрації особи платником податку на додану вартість).

Директор Департаменту адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання М. Іванюк

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter